Son dakika! Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı! Bu bölgelerde yaşayanlar dikkat!

0
19
Son dakika... Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı! Bu bölgelerde yaşayanlar dikkat!

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı bulutlu, Edirne hariç Marmara, Batı Karadenizin iç kesimleri, Orta Karadeniz , Doğu Karadeniz kıyıları, Muğlanın iç kesimleri, Denizli, Kütahya, Burdurun batısı, Antalyanın batı iç kesimleri, Ankaranın batı ve kuzey çevreleri, Eskişehir ve Çankırı il geneli ile Yozgatın kuzeyinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların İstanbul ve Bursa çevreleri ile Marmaranın doğusu, Bolu ve Düzce çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın Marmara ile Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğu, İç Anadoluda güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (3050 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı ülke genelinde mevsim normallerinin 3-5 derece üzerinde seyredecek. Rüzgar, kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı, İç Anadolu ile doğu kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Marmara, Kuzey Ege’de yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esecek. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:Ankara: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey ve batı çevreleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 31İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor) 27İzmir: Az bulutlu 31Adana: Az bulutlu ve açık, iç kesimleri ile Toroslar mevkii yer yer parçalı bulutlu 35Antalya: Parçalı bulutlu, öğleden sonra batısının iç kesimleri gök gürültülü sağanak yağışlı 31Samsun: Parçalı bulutlu, öğleden sonra iç kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27Trabzon: Parçalı bulutlu, akşam saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28Erzurum: Parçalı ve az bulutlu 29Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 39

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/gundem/son-dakika-meteorolojiden-flas-uyari-cok-kuvvetli-geliyor-6305191 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

fifteen + twelve =