Son dakika! Milli Savunma Bakanlığı duyurdu! Bedelli askerlere PCR testi

0
6
Son dakika... Milli Savunma Bakanlığı duyurdu! Bedelli askerlere PCR testi

Milli Savunma Bakanlığı, haziran ayında silahaltına alınacak bedelli yükümlülerin yapılacak corona virüs testinin negatif çıkmasıyla askere sevk edileceğini duyurdu.

Bakanlığın sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan yapılan açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) corona virüs salgını ile mücadelesinin başarıyla devam ettiği belirtildi. Açıklamada, “Bize emanet edilen Mehmetçiklerin askerlik hizmetini güvenli olarak yerine getirmeleri ve virüsün yayılmasını önlemek maksadıyla, her türlü tedbir alınmış ve alınmaya devam etmektedir. Haziran 2020’de silahaltına alınacak bedelli yükümlüler de yapılacak PCR testinin negatif çıkmasını müteakip askere sevk edilecektir. Kovid-19 tedbirlerine riayet edilerek icra edilecek bir aylık eğitimlerinin sonunda yemin ederek terhis edileceklerdir” denildi.
 
 
 

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/gundem/milli-savunma-bakanligi-duyurdu-bedelli-askerlere-pcr-testi-6235794 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

20 + nine =