Son dakika! Muşta korkutan deprem

0
8

Muşun Korkut ilçesinde saat 17.48de 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Muşta meydana gelen deprem sonrası AFAD ve Kandilli Rasathanesinden son dakika açıklamaları yapıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, depremde valilikten aldıkları bilgiler çerçevesinde hasara yönelik ihbarın bulunmadığını bildirdi.

Muş’tan son dakika deprem haberi geldi. Korkut ilçesinde saat 17.48’de gelen depremin büyüklüğü 4.7 olarak açıklandı. AFAD ve Kandilli Rasathanesi de Muş’ta meydana gelen deprem ile ilgili de sosyal medya hesabından açıklama yaptı. AFAD’ın açıkladığı verilerde depremin derinliğinin 16.24 km olarak bildirildi.BAKAN SOYLU’DAN AÇIKLAMA GELDİİçişleri Bakanı Süleyman Soylu Twitter’dan yaptığı açıklamada,  “Muş’un Korkut ilçesinde saat 17.48’de 4,7 büyüklüğünde gerçekleşen depremde valiliğimizden aldığımız bilgiler çerçevesinde hasara yönelik ihbar yok. Taramalara AFAD ekipleri ve Jandarmamız tarafından devam ediliyor.” ifadelerini kullandı.MUŞ VALİSİ GÜNDÜZÖZMuş Valisi İlker Gündüzöz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Korkut’ta yaşanan depremle ilgili şu ana kadar kendilerine olumsuz bir durum ulaşmadığını söyledi.Vali Gündüzöz. “Yaşanan depremin ardından 112, jandarma ve AFAD ekiplerimiz çalışma başlattı. Şu an bize ulaşan olumsuz bir durum söz konusu değil. Ekiplerimiz köylerde araştırma yapıyor” dedi.AFAD’DAN AÇIKLAMAAFAD Twitter’dan Muş’ta meydana gelen depremle ilgili açıklama yaptı. AFAD yaptığı açıklamada, “Korkut ilçesinde meydana gelen 4,7 büyüklüğündeki deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır.” ifadelerine yer verdi.Geçmiş olsun Muş.Korkut ilçesinde meydana gelen 4,7 büyüklüğündeki #deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır.— A F A D (@AFADBaskanlik) September 16, 2020

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/gundem/son-dakika-musta-korkutan-deprem-6308103 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 × four =