Son dakika! Putin: AzeriErmeni sınırındaki durum Rusya için çok hassas

0
5
Son dakika... Putin: Azeri-Ermeni sınırındaki durum Rusya için çok hassas

Azerbaycan ve Ermenistan sınırındaki çatışmaların ardından konuşan Rusya lideri, durumun Moskova için oldukça hassas olduğunu söyledi.

Kafkasya ülkeleri Azerbaycan ve Ermenistan sınırında geçen hafta gerçekleşen çatışmaların ardından, Rusya lideri Vladimir Putin ilk kez açıklama yaptı.Putin, iki eski Sovyetler Birliği ülkesinin sınırında ortaya çıkan durumun Moskova yönetiminin çok hassas olduğunu söyledi.
Rus Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, bugün Rusya’nın gerilimin tırmanmasını önlemek için somut adımlar attığını söylemişti.
Kafkaslarda tansiyonun yükselmesine yol açan çatışma Dağlık Karabağ’da değil, kuzeydeki Tovuz bölgesinde çıkmıştı. Ermenilerin saldırısında aralarında bir tümgeneralin de olduğu 11 Azeri askeri yaşamını yitirmişti. Ermenistan ordusu ise aralarında subayların bulunduğu çok sayıda kayıp verdi.

 

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/dunya/son-dakika-putin-azeri-ermeni-sinirindaki-durum-rusya-icin-cok-hassas-6267551 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

six + nine =