Son dakika! Türkiye düğmeye bastı! Akdeniz Fırtınası Tatbikatı başlıyor!

0
14
Son dakika! Türkiye düğmeye bastı!  'Akdeniz Fırtınası Tatbikatı' başlıyor...

TSK ve KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı unsurlarınca 610 Eylülde KKTCde, Şehit Yüzbaşı Cengiz Topel Akdeniz Fırtınası Tatbikatı yapılacak.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı unsurlarınca 6-10 Eylül’de gerçekleştirilecek tatbikat, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde icra edilecek.Her yıl planlı olarak yapılan “Şehit Yüzbaşı Cengiz Topel Akdeniz Fırtınası Tatbikatı” ile Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı arasında karşılıklı eğitim, iş birliği ve birlikte çalışabilirliğin geliştirilmesi amaçlanıyor.Tatbikat, Türkiye’den hava, deniz ve kara havacılık unsurlarının da katılımıyla hava hücum, muharebe arama kurtarma harekatı tatbikatı ve eş zamanlı tabur görev kuvveti tatbikatları şeklinde, birleşik, müşterek ve fiili olarak icra edilecek. İlgili Haber Merkel ile görüşmede Erdoğan’dan sert Fransa tepkisi: O uçak gemisi niye geliyor? İlgili Haber Tansiyon iyice yükseldi! Bir kez daha görüntülendi…  

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/gundem/son-dakika-turkiye-dugmeye-basti-akdeniz-firtinasi-basliyor-6298639 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 × three =