Son dakika: Türkiyeden Kırım Tatar Türklerinin evlerine yapılan baskına tepki

0
11
Son dakika: Türkiye'den Kırım Tatar Türklerinin evlerine yapılan baskına tepki

Dışişleri Bakanlığı, Kırımda bu sabah Kırım Tatar Türklerinin evlerine yapılan baskınları ve gözaltı uygulamalarını endişeyle izliyoruz. açıklamasını yaptı.

Bakanlık, Kırım’da bu sabah Kırım Tatar Türklerine yönelik yapılan olaya ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, “Kırım’da bu sabah Kırım Tatar Türklerinin evlerine yapılan baskınları ve gözaltı uygulamalarını endişeyle izliyoruz. Sözkonusu gelişme, Kırım’ın 2014 yılında yasadışı ve gayrimeşru olarak ilhak edilmesinin ardından Kırım Tatarlarına uygulanan sistematik baskı ve sindirme politikasının son örneğidir. Türkiye, hak ve menfaatlerini barışçı yollarla savunan ve demokratik yöntemlerle seslerini duyurmaya çalışan soydaş Kırım Tatarlarının yanında olmayı her daim sürdürecektir.” denildi. 

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/gundem/son-dakika-turkiyeden-kirim-tatar-turklerinin-evlerine-yapilan-baskina-tepki-6294521 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

17 − fourteen =