Son dakika! Türkiyeden Libyaya çıkarma! Akar ve Güler Trablusta!

0
7

Milli Savunma Bakanı Akar ve Genelkurmay Başkanı Güler, mutabakat muhtırası kapsamındaki faaliyetleri incelemek için Libyanın başkenti Trablusa geldi. Katar Savunma Bakanı Atiyye de bugün Trablusta.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile Güvenlik, Askeri İşbirliği Mutabakat Muhtırası kapsamında yapılan faaliyetleri yerinde incelemek üzere Libya’nın başkenti Trablus’a geldi.Bakan Akar ve Orgeneral Güler’in ziyareti dolayısıyla Mitiga Havalimanı’nda askeri tören düzenlendi.Birleşmiş Milletler (BM) tarafından tanınan meşru Libya Hükümeti’nin Savunma Bakan Yardımcısı Selahaddin en-Nemruş, Genelkurmay Başkanı Korgeneral Muhammed eş-Şerif ile Türkiye’nin Trablus Büyükelçisi Serhat Aksen ve diğer Türk ve Libyalı yetkililer tarafından karşılanan Akar, tören kıtasını selamladı.Törenin ardından, Bakan Akar ve Genelkurmay Başkanı Güler, mutabakat kapsamında oluşturulan Savunma Güvenlik İşbirliği ve Eğitim Yardım Danışma Komutanlığına gitti.

KATAR SAVUNMA BAKANI DA TRABLUS’TA
Katar Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Halid bin Muhammed el-Atiyye de, resmi temaslarda bulunmak üzere bugün Libya’nın başkenti Trablus’a geldi.
Mitiga Havaalanı’nda askeri törenle karşılanan Atiyye, Türk heyetin gittiği Savunma Güvenlik İşbirliği ve Eğitim Yardım Danışma Komutanlığı’na ulaştı.

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/dunya/son-dakika-turkiyeden-libyaya-cikarma-akar-ve-guler-trablusta-6283741 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

fifteen + 15 =