Son dakika! Turuncu listedeki Savaş Fırat kod adlı Yahya Atmaca öldürüldü

0
5
Son dakika! Turuncu listedeki Savaş Fırat kod adlı Yahya Atmaca öldürüldü

İçişleri Bakanlığı, Tuncelide etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin 1 milyon TL ödülle aranan Turuncu Listede yer alan Savaş Fırat kod adlı Yahya Atmaca olduğunu açıkladı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, “İç güvenlik operasyonları kapsamında; 24 Haziran’da Tunceli Ovacık kırsalında, İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Özel Harekat ve jandarma komando birliklerince gerçekleştirilen operasyonda, etkisiz hale getirilen teröristlerinden birinin; sözde Dersim eyaleti batı cephe gücünde tim komutanı olarak faaliyet yürüten ve terörden arananlarda 1 milyon TL’ye kadar ödülle ‘Turuncu Liste’de yer alan ‘Savaş Fırat’ kod adlı Yahya Atmaca olduğu tespit edildi. Teröristin, 2011 yılında Tunceli’deki bir halı sahada polislere yönelik gerçekleştirilen ve 1 polis memuru ile eşinin şehit edildiği saldırının faillerinden olduğu, bunun yanı sıra birçok eylemin planlayıcıları arasında bulunduğu belirlendi” denildi.

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/gundem/son-dakika-turuncu-listedeki-savas-firat-kod-adli-yahya-atmaca-olduruldu-6268205 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

eleven − one =