Son dakika! Viyanada terör saldırısı! En az 2 ölü, çok sayıda yaralı

0
8

Avusturya gazetesi Kronen başkent Viyananın merkezinde bir sinagoga saldırıldığını ve silah sesleri duyulduğunu yazdı. Bir polis memurunun yaralandığı, bir kişinin de tutuklandığı bildirildi. İçişleri Bakanı olayın bir terör saldırısı olduğunu düşündüklerini söyledi.

Gazeteye konuşan bir polis çok sayıda polis gücünün şehrin merkezine doğru yola çıktığı bilgisini verdi. Ekiplerin neden sevk edildiği sorusuna ise yanıt vermedi.Gazete saldırının kentin ana sinagogunun bulunduğu caddede gerçekleştiğini yazarken, Avusturya polisi de karşılıklı ateş edildiğini ve halkın kent merkezinden uzak durması gerektiğini, olayda yaralananlar olduğunu bildirdi.APA haber ajansı İçişleri Bakanlığı’na dayandırdığı haberinde bir polis memurunun yaralandığını, bir kişinin de tutuklandığını duyurdu.Avusturya Yahudi cemaatinin lideri Oskar Deutsch Twitter’dan yaptığı açıklamada saldırının sinagogu mu yoksa yanındaki dükkanları mı hedef aldığını bilmediklerini, sinagogun o saatte kapalı olduğunu söyledi.”MUHTEMELEN CAN KAYBI VAR”Avusturya İçişleri Bakanı Karl Nehammer olayın bir terör saldırısı olduğunu ve birden fazla saldırgan olduğuna inandıklarını açıkladı. Çatışmada yaralı ve can kayıplarının olduğunu kaydeden Bakan Nehamer, şehir merkezine toplu taşımanın durdurulduğunu duyurdu.Bakan ayrıca saldırganlardan birisinin üstünde patlayıcı kemer olma ihtimalini ne doğruladıklarını ne de çürütebildiklerini ifade etti.ORF kanalına konuşan İçişleri Bakanlığı sözcüsü ise saldırının altı noktadan gerçekleştirildiğini ve hepsinin de sinagogun bulunduğu caddenin etrafında bulunduğunu söyledi.”REHİNELER VAR”Kaynağının polis olduğunu söyleyen ORF kanalı muhabiri ise olayda birden fazla kişinin hayatını kaybettiğini, 7’si ciddi 15 yaralının hastaneye kaldırıldığını söyledi.Avusturya medyası, bazı restoranlardaki vatandaşların rehin alındığını duyurdu.Bir ambulans şoförü de bir kişinin öldürüldüğünü söyledi. APA haber ajansı şüpheli saldırganla bir üçüncü kişinin öldürüldüğünü açıkladı.    

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/dunya/son-dakika-viyanada-silahli-catisma-olu-ve-rehineler-var-6345260 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 × three =