Spotify kapanıyor mu? 2020 Spotify uygulaması hakkında son dakika haberi!

0
10
Spotify kapanıyor mu? 2020 Spotify uygulaması hakkında son dakika haberi!

Son dakika haberleri arasında RTÜKten Spotify uygulamasına erişim engeli uyarısı yapıldı. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), internet ortamında yayın lisansı olmadan yayın hizmeti yaptığını tespit ettiği, Spotifya 72 saat süre tanıdı. Spotify kullanıcıları ise Spotify kapanıyor mu 2020 aramasına koyuldu. İşte Spotify uygulaması hakkında son dakika haberi…

23 Nisan 2006’da kurulan Spotify uygulaması günümüzde oldukça yoğun ilgi görmektedir. Müzik dinleme uygulaması olan Spotify, kullancıların özel liste oluşturmasını, sevdiği sanatçıların profillerini takip etmelerini ve dinlediği şarkıları sosyal medya üzerinden de paylaşabilme özelliğiyle birçok kullanıcı tarafından büyük beğeni topluyor. Bugün son dakika haberleri arasınd yer alan bir haber ise kullanıcıları düşündürmeye başladı. RTÜK tarafından Spotify’a yapılan uyarı, Spotify kapanıyor mu sorusunu akıllara getirdi. İşte konuya ilişkin detaylar…SPOTİFY KAPANIYOR MU?RTÜK’ten yapılan duyuruda, ‘www.medyaporttv.com’, ‘www.paylasfm.com’, ‘https://open.spotify.com’ ve ‘https://www.foxplay.com.tr/’ internet sitelerinin, yayın lisansı almadan yayın hizmeti yaptığının tespit edildiği belirtildi. Duyuruda, Radyo, Televizyon ve İsteğe Bağlı Yayınların İnternet Ortamından Sunumu Hakkında Yönetmeliğin ‘internet ortamından yayın lisansı almadan yapılan yayın hizmetleri’ başlıklı 10’uncu maddesine işaret edilerek, söz konusu internet sitelerinin, internet ortamından yürütülen yayıncılık faaliyetine ilişkin olarak yayın lisansı başvurusunda bulunabileceği, başvuru talebini içeren dilekçesi ve eki taahhütname ile birlikte 3 aya tekabül eden yayın lisans ücretini peşin olarak ödemesi halinde 3 ay süresince yayınlarına devam edebileceği hatırlatıldı.Duyuruda, belirtilen süre içerisinde internet ortamından yayın lisansı verilmesi işlemlerinin tamamlanmaması ve bu süre içinde hesaplanacak yayın lisansı ücretini peşin olarak ödemesi halinde ilave 3 ay daha yayın hizmetlerinin sunabileceği vurgulanarak, “Başvuru talebini içeren dilekçesiyle birlikte taahhütnameyi sunmaz ve 3 aya tekabül eden yayın lisans ücretini peşin olarak ödemez veya yayın hizmetlerine bu duyuruyu müteakiben 72 saat içerisinde son vermez ise Üst Kurul tarafından 6112 sayılı Kanunun 29/A maddesinin ikinci fıkrası uyarınca sulh ceza hâkiminden söz konusu yayınla ilgili olarak erişimin engellenmesi talebinde bulunulacağı ve ayrıca aynı kanunun 33 üncü maddesinin birinci fıkrası uyarınca ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunulacağı ihtar olunur” denildi. 

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/teknoloji/spotify-kapaniyor-mu-2020-spotify-uygulamasi-hakkinda-son-dakika-haberi-6328042 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

five × 2 =