Sur Yapı anahtar teslimine başladı

0
8
Sur Yapı anahtar teslimine başladı

Sur Yapı’nın, Antalya Kepez Santral bölgesinde 8 milyar liralık yatırımla hayata geçirdiği, ‘Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi’ olarak tanıtılan Sur Yapı Antalya’da ilk dairelerin anahtarları sahiplerine teslim edildi. Daha önce Sur Yapı tarafından Antepe’ye teslim edilen 460 dairenin anahtarları hak sahipleriyle buluşurken, Sur Yapı tarafından satışı gerçekleştirilen 200 dairenin de teslimi yapıldı

Sur Yapı Genel Müdür Yardımcısı Barış Ekener, “Eylül 2017 tarihinde ilk hafriyatına başladığımız, gerek kentsel dönüşüm modeliyle gerekse akıllı şehir fonksiyonlarıyla tüm dünyaya örnek teşkil eden Antalya projemizin bugün ilk anahtar teslimlerini gerçekleştiriyor olmaktan büyük bir mutluluk duymaktayız. Projemiz, satış sürecinde aldığı talep ve kentsel dönüşüm sürecindeki uygulanan model anlamında uluslararası bilinirliğe sahip referans bir proje oldu” dedi.Haziran ve temmuz aylarında ise 562 dairenin satışını gerçekleştirdiklerini ifade eden Barış Ekener, “Sene sonuna kadar E ve D parsellerinde yer alan 1800 dairenin 1500’ünün daha teslimini yapmayı planlıyoruz. Akabinde F, C ve B parsellerin teslimleri belli periyotta planlanmaktadır” dedi.Projenin ulusal ve uluslararası ölçekte pek çok ödül de kazandığını hatırlatan Ekener, şunları söyledi:“Bugüne kadar Amerika, Kore, Rusya, Almanya, Azerbaycan, Norveç, İngiltere, İran, Katar, Kuveyt, Mısır, Filistin gibi 29 yabancı ülkenin vatandaşı, ayrıca Almanya, Hollanda, Fransa, İsveç, Belçika, Danimarka, Kanada, Yunanistan, Avusturalya gibi 27 ülkede yaşayan Türk vatandaşı projeden alım gerçekleştirdi.”

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/sur-yapi-anahtar-teslimine-basladi-6271669 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

thirteen − 3 =