Taksimde dronelu denetim

0
5

İstanbul Beyoğlu, Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesinde dronelu polis denetimi yapıldı. İçişleri Bakanlığının Sağlık için, hepimiz için sloganıyla tüm yurtta başlattığı koronavirüs denetimlerinde dronelar da kullanıldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı İHA Büro ekipleri Taksim Meydanı’nda dronla maske ve sosyal mesafe denetimi yaptı.İstiklal Caddesi üzerinde yere alçak mesafede uçurulan drone’dan, “Koronavirüs salgını ile mücadelede yeni bir döneme girmiş bulunuyoruz. Artık kontrollü sosyal hayat dönemindeyiz. Tüm kurallara hassasiyetle uyalım, maskelerimizi takalım, bu dönemi hep beraber aşacağız” şeklinde anonslar yapıldı.Denetimler sırasında maske takmayan vatandaşlar havadan tespit edildi. Kara ekipleri ise maske takmayan vatandaşları anons yaparak ve sözlü olarak uyardı. Vatandaşların büyük ölçüde maske ve sosyal mesafe kuralına uyduğu görüldü.

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/gundem/taksimde-dronelu-denetim-6298827 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 + three =