TİM Seçimi Bitti, İstifa Sinyali Geldi

İstanbul Hububat Bakliyat ve Yağlı Tohumlar İhracatçıları Birliği Başkanı Haluk Okutur, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanlığı’na İsmail Gülle’nin seçilmesi sonrasında önemli bir açıklamada bulundu.

0
38

İstanbul Hububat Bakliyat ve Yağlı Tohumlar İhracatçıları Birliği Başkanı Haluk Okutur, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanlığı’na İsmail Gülle’nin seçilmesi sonrasında önemli bir açıklamada bulundu. Okutur, seçim öncesi dönemde Gülle ile fikir ayrılığı sebebiyle sürekli karşı karşıya geldiğini ifade ederken, Gülle’nin çalışmalarını daha rahat bir şekilde gerçekleştirmesi için kendisinin istifa edebileceğini ifade etti.

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nde seçim heyecanı vardı. TİM’in yeni başkanı İsmail Gülle oldu. Seçim süreci sonrasında ise İstanbul Hububat Bakliyat ve Yağlı Tohumlar İhracatçıları Birliği Başkanı Haluk Okutur’dan önemli bir açıklama yaptı. Genel Kurul esnasında açıklama yapan Okutur, Gülle’nin başkan olarak seçilmesi halinde kendi makamından istifa edebileceğini belirtti.

Sonuçlar Açıklandı, ‘İstifa Masada’ Denildi

Sonuçların açıklanası sonrasında genel kurul esnasında sarf ettiği cümleleri yenileyen Okutur, TİM bünyesinde gerçekleşen tüm seçimlerde İsmail Gülle ile karşı karşıya olduklarını, seçim dönemi boyunca hem Tahsin Öztiryaki, hem de Oğuz Satıcı ile yakın çalıştıklarını, seçimlerin sonrasında İsmail Gülle ile bir görüşme yapacağını, eğer birlikte çalışma ortamı yaratmanın zor olmasının gözükmesi halinde ise istifa seçeneğini değerlendireceğini ifade etti.

Okutur, açıklamasında önemli olan tek şeyin Türkiye’nin yaptığı ihracat olduğunu, İsmail Gülle’ye daha rahat bir çalışma ortamı sunmak için kendisinin istifa edebileceğini ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

two × 2 =