Timberland’den sıfır atık hedefi

0
5
Timberland’den sıfır atık hedefi

Timberland, 2030’a kadar ürünlerinin çevreye olan etkilerini ‘net pozitife çevirme’  yani doğadan aldığından daha fazlasını geri vermeyi hedeflediğini duyurdu.

Timberland’in net pozitif vizyonunda 2030’a kadar gerçekleştirilecek ana hedefinde ise; ürünlerinin yüzde 100’ünün döngüsel tasarım sürecine göre oluşturulması ile doğal malzemelerin yüzde 100’ünün rejeneratif tarım yöntemleriyle elde edilmesi var.Timberland Sürdürülebilirlik Direktörü Collen Vien, on yıllardır çevreye etkiyi en aza indirmek için çalışmalar yürüttüklerini belirterek, “Doğanın öncülüğünde, durumu doğanın lehine çevirmek için döngüsel tasarımları ve rejeneratif tarımı tercih ederek net pozitif etki oluşturabiliriz. Biz sürdürülebilirlik vizyonumuzun ötesine geçerek doğanın gelişimine katkı sunmak istiyoruz. Umuyoruz ki içinde bulunduğumuz sektöre hem birlikte çalışmak hem de bu gidişatı iyiye doğru değiştirmek için ilham veririz” dedi.

 

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/timberlandden-sifir-atik-hedefi-6295523 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

17 − 12 =