TMSF Teşkilat Yönetmeliğinde yapılan değişiklikler yürürlüğe girdi

0
14
TMSF Teşkilat Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikler yürürlüğe girdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın kararı ile Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Teşkilat Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazetenin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Karar kapsamında, “Fon, görevli ve yetkili olduğu alanın yoğun olduğu illerde olmak ve sayısı 3’ü geçmemek kaydıyla Bakanlar Kurulu kararıyla yurt içi temsilcilik ve tahsilat birimleri açabilir.” cümlesinde yer alan “Bakanlarlar Kurulu” ifadesi “Cumhurbaşkanı” şeklinde değiştirildi.Yeni yönetmelik ile fonun ana ve yardımcı hizmet birimlerinin görevlerinde değişikliğe gidildi.Bu kapsamda, fon bünyesindeki “Finansman Daire Başkanlığı”, “Hukuk İşleri Daire Başkanlığı”, “İştirakler ve Gayrimenkuller Daire Başkanlığı”, “Sigorta ve Risk İzleme Daire Başkanlığı”, “Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı”, “Tahsilat Daire Başkanlığı”, “Tasfiye Daire Başkanlığı”, “Varlık Yönetimi Daire Başkanlığı”, “Denetim Daire Başkanlığı” ve “Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı” birimlerinin görevlerine dair maddeler yeniden düzenlendi.Öte yandan finans daire başkanlığının görevlerinin belirtildiği maddede yer alan “Hazine Müsteşarlığı” ibareleri de “Hazine ve Maliye Bakanlığı” olarak güncellendi. 

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/tmsf-teskilat-yonetmeliginde-yapilan-degisiklikler-yururluge-girdi-6389098 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 × five =