Tosuncuk’un Yat Sefası Fotoğraflarının Sırrı Çözüldü!

0
19
Tosuncuk'un Yat Sefası Fotoğraflarının Sırrı Çözüldü!

Çiftlik Bank vurguncusu “Tosuncuk” lakaplı Mehmet Aydın hakkında son dakika gelişmesi… Yüz binlerce kişiden 1 Milyar TL’den fazla para alıp para alıp firar eden dolandırıcı Mehmet Aydın’ın geçtiğimiz günlerde bir yatta çekilmiş fotoğrafları ortaya çıkmıştı. ‘Tosuncuk’ lakaplı dolandırıcının eşi Sıla Aydın ile olan pozlarını içeren görüntülerin bir dinlence bölgesinde olduğu belli olurken, ortaya çıkan fotoğraflardaki dikkat çeken detaylar “Tosuncuk Türkiye’de mi? sorusunu akıllara getirmişti. İddiaların peşinden Güvenlik güçleri tarafınca meydana getirilen araştırmada çarpıcı ve kati bulgulara ulaştı.

Çiftlik Bank vurguncusu olarak malum Mehmet Aydın’dan son dakika haberleri gelmeye devam ederken, mağdurlar da gelişimleri yakından takip ediyor. Bilinmiş olduğu suretiyle, Çiftlik Bank adı altında 100 binden fazla kişiyi dolandıran Mehmet Aydın, ortalama 1 milyar 200 bin TL para ile yurt dışına kaçmıştı.

‘Tosuncuk’ olarak malum bir numaralı firari ismin geçtiğimiz haftalarda eşi Sıla Aydın ile fotoğrafları gündeme bomba benzer biçimde düşmüştü. İlgili fotoğraflarda yat sefası yapmış olduğu gözlemlenen Aydın’ın, eşi ile birlikte bir dinlence bölgesinde olduğu gözlemlenmişti.

‘Tosuncuk Türkiye’de Mi?’

Ortaya çıkan fotoğraflarda çeşitli detaylar bulunurken, ‘Tosuncuk Türkiye’de mi?’ iddiası öne atıldı. Güvenlik güçleri tarafınca meydana getirilen incelemede oldukça dört gözle beklenen mevzuya netlik kazandırıldı.

Antalya Polisi Araştırdı

Bilhassa toplumsal medyada gündem olan Aydın’ın fotoğraflarının izini sürenler görüntülerin Antalya’da çekilmiş olabileceği görüşünde birleşti.

Ortaya çıkan bu iddialar üstüne Antalya İl Güvenlik Müdürlüğü’ne bağlı polisler emek verme başlattı. Fotoğraflar incelemeye alındı. Mehmet Aydın ile fotoğraflarda yer edinen boşanma davası bulunan eşi Sıla Aydın’ın adları sorgulandı.

Fotoğraflar 2017 Yılına İlişkin

Antalya polisi, kısa bir çalışmanın peşinden fotoğrafların izini buldu. Mehmet Aydın ve Sıla Aydın’ın 2017 senesinde Antalya bölgesinde dinlence yapmış olduğu belirlendi. Fotoğrafların o dönem çekilmiş olduğu tespit edildi.

Mehmet Aydın ile Sıla Aydın Ocak 2017 senesinde evliliğe ilk adımını atmıştı. Çiftlik Bank operasyonu 16 Mart 2018 senesinde başlamıştı. Mehmet Aydın o tarihten beri kayıplarda bulunuyor. Yurt dışına kaçtığı tespit edilen Aydın hakkında kırmızı bülten çıkarılmıştı.

Fotoğraflardaki detaylarda Türkiye’ye özgü pek oldukca işaret ortaya koyulmuş, teknedeki ıslak mendilden, tv kumandasına kadar pek oldukca ayrıntıya dikkat çekilmişti.

Tekne sefası yaparken çekilmiş son fotoğraflarının basına yansımasıyla beraber ‘Tosunluk Türkiye’de mi’ tartışmasını başlatanlar fotoğraftaki detayların izini sürerek Mehmet Aydın’ın lüks yaşamını ülkede sürdürüyor olabileceğini iddia etmişti.

Antalya polisinin araştırması da tartışmalara son nokta koydu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

15 − 14 =