Trabzonu şiddetli yağış vurdu! Kara yolu ulaşıma kapandı

0
5

Trabzonun Yomra ilçesinde YomraÖzdil kara yolu, şiddetli yağışa bağlı meydana gelen heyelan sonucu ulaşıma kapandı.

İlçede akşam saatlerinde etkili olan şiddetli yağış sonrası Yomra-Özdil kara yolunda heyelan meydana geldi.Yolun ulaşıma kapanması üzerine kısa sürede Karayolları, Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Yomra Belediyesi ekipleri bölgeye sevk edildi.
Ekipler, yolu temizleyerek ulaşıma açmak üzere çalışmalara başladı.
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu da heyelan bölgesine giderek incelemelerde bulundu.
Bölgede devam eden çalışmalara yönelik yetkililerden bilgi alan Zorluoğlu, vatandaşlarla bir süre görüştü.

Vatandaşlara ihtiyaçları olup olmadığını soran Zorluoğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin bir ihtiyaçları olduğu takdirde her zaman yanlarında olduğunu ifade etti.
Öte yandan bölgede yağış devam ederken, Yomra Belediyesi de anonslarla vatandaşlara tedbirli olmaları yönünde uyarılarda bulunuyor.

MAHSUR KALAN 14 KİŞİ KURTARILDI
Trabzonda etkili olan sağanak nedeniyle Yomra ilçesi Kıratlı mahallesinde 14 kişi, 2 konutta mahsur kaldı. Sel ve heyelan riski bulunan konutlarda kalanlar, AFAD ekiplerinden yardım çağrısında bulundu. Eve ulaşan ekipler, 2si yaşlı ve yatalak, 2si bebek 14 kişiyi tahliye ederek güvenli alana ulaştırdı. 

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/gundem/trabzonu-siddetli-yagis-vurdu-kara-yolu-ulasima-kapandi-6254864 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 × five =