Tren Raylarında Büyük Panik!

0
12
Tren Raylarında Büyük Panik!

Sivas’ta, kontrolden çıkarak tren yolunda kalan otomobile, güzergahtaki raybüsün çarpması son anda önlendi. Kazayı hafifçe sıyrıklarla atlatan Murat K, otomobilden çıktı. Tren hattındaki otomobil ise raybüsten inen yolcular ve bölgeye gelen vatandaşların yardımıyla tren yolundan çıkarıldı..

Murat K. yönetimindeki 58 ABF 590 plakalı otomobil, Sivas-Kayseri kara yolunun Kızılırmak Köprüsü civarlarında kontrolden çıkıp tel örgüleri yıkarak tren yoluna savruldu. Otomobilin raylarda kaldığının bildirilmesi üstüne bölgeye polis ekipleri sevk edildi.

Vaka yerine gelen polis ekipleri, çevrede güvenlik önlemi alarak TCDD yetkililerine ulaşmaya çalıştı. Bu sırada Sivas-Divriği seferini meydana getiren raybüsün kaza yerine geldiğinin görülmesi üstüne ürkü yaşandı.

Polis Düdük ve Siren Çaldı, Vatandaş Gömleğini Salladı

Raybüsün rayların üstündeki otomobile doğru geldiğini gören polis ekipleri, ekip aracından siren çalarken trafik polisi ise raylarda düdük çalarak makinisti uyarmaya çalıştı. Bu sırada sürücünün kardeşi olduğu öğrenilen şahıs ise üstündeki beyaz gömleğini çıkartarak sallayıp makinistin dikkatini çekmeye çalıştı.
Raybüsün makinisti, kazayı görerek otomobile ortalama 100 metre kala aracı durdurdu.

Kazayı hafifçe sıyrıklarla atlatan Murat K, otomobilden çıktı. Tren hattındaki otomobil ise raybüsten inen yolcular ve bölgeye gelen vatandaşların yardımıyla tren yolundan çıkarıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 × 2 =