Trump ve Veliaht Prensi telefonda görüştü

0
5
Trump ve Veliaht Prensi telefonda görüştü

ABD Başkanı Donald Trump ve Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman yaptıkları telefon görüşmesinde yeni tip corona virüs (covid19) salgınını ve küresel ekonomilerin yeniden canlandırılmasını ele aldı.

 Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı Judd Deere yaptığı yazılı açıklamada, Trump ve Prens Bin Selman’ın bugün bir telefon görüşmesi yaptığını bildirdi.
Görüşmede Kovid-19 salgınındaki “olumlu gelişmelerin” ve küresel ekonomilerin yeniden canlandırılmasının ele alındığına işaret eden Deere, “Başkan Trump ve Veliaht Prens, ABD ve Suudi Arabistan arasındaki güçlü savunma ortaklığını da ele aldı.” ifadesini kullandı.
Deere, önemli ikili ve bölgesel konuların konuşulduğu görüşmede, Trump’ın hastaneye kaldırılan Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdulaziz’e de geçmiş olsun dileklerini ilettiğini aktardı.

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/dunya/trump-ve-veliaht-prensi-telefonda-gorustu-6267126 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

eight − eight =