Trump yönetimi 150 milyon hızlı covid19 testi satın alacak

0
5
Trump yönetimi 150 milyon 'hızlı covid-19 testi' satın alacak

Beyaz Saray, ABDde 150 milyon, 15 dakika içinde sonuç veren yeni tip koronavirüs (Kovid19) testi satın alacağını ve bunu ülke geneline dağıtacağını açıkladı.

 Beyaz Saray basın ofisinden yapılan açıklamada, “Bugün Trump yönetimi, 150 milyon hızlı Kovid-19 testinin satın alınacağını ve üretileceğini duyurmaktan dolayı memnuniyet duyuyor.” ifadesini kullandı.Trump yönetiminin bu testler için ABD’li tıbbi cihaz üreticisi Abbott ile anlaştığı vurgulanan açıklamada, “Bu gelişme, ABD’deki en savunmasız grupların korunması ve ülkemizin normalleşmeyi sürdürmesi açısından çok önemli. Bu, Amerikan halkının işine, çocukların ise okula geri dönmesini sağlayacak.” ifadesini kullanıldı.Açıklamada, ABD’nin en çok Kovid-19 testi yapan ülke konumunda olduğunun altı çizildi.

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/dunya/trump-yonetimi-150-milyon-hizli-covid-19-testi-satin-alacak-6291906 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 × four =