Trumpa şok üstüne şok! Facebook sildi Twitter uyardı

0
6
Trump'a şok üstüne şok! Facebook sildi Twitter uyardı

Sosyal medya platformu Facebook, ABD Başkanı Donald Trumpın mevsimsel gribin yeni tip koronavirüsten (Kovid19) daha ölümcül olduğunu savunduğu paylaşımını sildi.

Kovid-19 tedavisine Beyaz Saray’dan devam eden Trump’ın sabah saatlerinde Twitter ve Facebook’ta yaptığı paylaşımda, “Bazı kişiler için Kovid-19, gripten daha az ölümcül.” ifadelerini kullanması sosyal medya şirketlerini harekete geçirdi.Facebook, Trump’ın Kovid-19 konusunda yanlış bilgi yaydığı gerekçesiyle söz konusu paylaşımı sildi.Twitter’dan “yanlış bilgi” uyarısıTwitter ise Trump’ın paylaşımını kaldırmadı ancak söz konusu paylaşıma, “Bu tweet, Kovid-19 konusunda yanlış ve zararlı bilgi yaydığı için Twitter kurallarını ihlal etmiştir. Ancak Twitter, bu tweetin erişilebilir kalmasının kamunun yararına olabileceğine karar vermiştir.” şeklinde bir uyarı ekledi.Trump, paylaşımında “Her yıl sayıları bazen 100 bine varan birçok insan aşısı olmasına rağmen gripten dolayı ölüyor. Bunun için ülkemizi karantinaya alıyor muyuz? Hayır, onunla yaşamayı öğrendik, şimdi de Kovid-19 ile yaşamayı öğreniyoruz, bazı kişiler için Kovid-19 gripten daha az ölümcül.” değerlendirmesinde bulunmuştu. İlgili Haber Trump’ın son durumuyla ilgili doktorundan açıklama  

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/teknoloji/trumpa-sok-ustune-sok-facebook-sildi-twitter-uyardi-6323662 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 × 3 =