Trumpın ruhani danışmanından seçim ayini

0
6
Trump'ın ruhani danışmanından seçim ayini

ABD seçimlerinde oy sayımı hâlâ sürerken Başkan Donald Trumpın ruhani danışmanı Paula WhiteCain, Trumpa destek için Florida eyaletinde ayin düzenledi. Paula WhiteCain duasında özellikle, Trumptan seçimi çalmaya çalışan şeytani konfederasyonları hedef aldı.

Çarşamba akşamı yapılan dini törende çekilen bir video da sosyal medyada çokça paylaşıldı. Paula White-Cain duasında, “Zaferin sesini duyuyorum” dedi.Paula White-Cain kimdir?Evanjelist din insanı Paula White-Cain, Beyaz Saray’ın İnanç ve Fırsat Girişimi’nin başına getirilmişti.White-Cain’in bu göreve getirilmesi, Kilise ile devletin ayrılığına aykırı olduğunu savunanların tepkisiyle karşılanmıştı.Donald Trump’ın yönetiminde Evanjelik Danışma Kurulu Başkanı olarak atanan White-Cain, 20 Ocak 2017’de Trump’ın göreve başlama töreninde de ayin düzenlemiş ve bir başkanın yemin töreninde ayin düzenleyen ilk kadın olmuştu.White-Cain, Trump’ın 2017’de Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararını desteklemişti.Daha önce de Trump’ın siyasi muhaliflerinin “büyücülükle uğraştığını” iddia eden White-Cain; Cindy Jacobs, Dave Kabul ve Dutch Sheets gibi din insanlarıyla birlikte Tek Sesli Dua Hareketi adında bir hareket başlatmış ve “Trump’ı büyüden korumak için” dua etmişti.Kaynak: BBC Türkçe

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/dunya/trumpin-ruhani-danismanindan-secim-ayini-6347741 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

15 − ten =