Trumpın seçim etkinlikleri ertelenecek ya da sanal ortamda yapılacak

0
5
Trump'ın seçim etkinlikleri ertelenecek ya da sanal ortamda yapılacak

Yeni tip koronavirüse (Kovid19) yakalanmasının ardından, ABD Başkanı Donald Trumpın daha önce duyurusu yapılan seçim kampanyası etkinliklerinin bir süreliğine ertelendiği ya da sanal ortama taşındığı duyuruldu.

Trump ve eşi Melania Trump’ın Kovid-19 testlerinin pozitif çıkmasının ardından, 3 Kasım’daki seçimler için Trump’ın etkinliklerinin akıbeti de merak edilen bir unsur oldu.Trump’ın Seçim Kampanyası Danışmanı Bill Stepien, yaptığı yazılı açıklamada, “Daha önce duyurusu yapılan Trump’ın katılacağı kampanya etkinlikleri, ya sanal ortama taşınacak ya da bir süreliğine ertelenecek. Ayrıca daha önce Trump ailesinin katılacağı duyurulan etkinlikler de bir süreliğine ertelenecek.” ifadesini kullandı.Henüz duyurusu yapılmamış etkinliklerin de tek tek değerlendirilip bir karara bağlanacağını belirten Stepien, “Bugün Kovid-19 testi negatif çıkan Başkan Yardımcısı Mike Pence, planlanan kampanya etkinliklerini yapmaya devam edecek. Trump hakkındaki diğer açıklamaları Beyaz Saray yapacak.” bilgisini paylaştı. İlgili Haber ABD’de seçimler iptal olur mu? Trump’ın durumu ağırlaşırsa…

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/dunya/trumpin-secim-etkinlikleri-ertelenecek-ya-da-sanal-ortamda-yapilacak-6320601 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

14 + 8 =