Trumpla gizli telefonla görüşmüş! Ortaya çıktı

0
7
Trump'la gizli telefonla görüşmüş! Ortaya çıktı

ABD Başkanı Donald Trump, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile yaptığı telefon görüşmesinde dikkat çeken bir detay ortaya çıktı.  Miçotakis, Trumpla telefon görüşmesinde, ABDli yetkililerin gizlilik amacıyla özel olarak verdiği cihazı kullandı.

ABD Başkanı Donald Trump, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile dün yaptığı telefon görüşmesinde, Doğu Akdeniz’de, Türkiye ve Yunanistan arasında diyalog çağrısı bulundu. Miçotakis’in Trump ile görüşmesinde önemli bir detay ortaya çıktı. ABD’NİN GİZLİ TELEFONUYLA KONUŞTUMiçotakis, Trump’la telefon görüşmesinde, ABD’li yetkililerin gizlilik amacıyla özel olarak verdiği cihazı kullandı. Miçotakisin elindeki ahizenin üzerinde Uyarı. ABD hükümetinin malı. ABD Dışişleri Bakanlığı yazıyor. Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı Judd Deere dün yaptığı yazılı açıklamada Trump’ın Miçotakis ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini bildirmişti. Görüşmede Trump’ın NATO müttefikleri Türkiye ve Yunanistan arasında Doğu Akdeniz’de artan tansiyondan dolayı endişeli olduğu ifade edilmişti. 

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/dunya/trumpla-gizli-telefonla-gorusmus-ortaya-cikti-6292550 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

three × four =