Trumptan Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklaması! Birinci sınıf satranç oyuncusu!

0
9

ABD Başkan adayı Joe Bidenın skandal Türkiye açıklamalarının ardından ABD Başkanı Donald Trumptan son dakika açıklamaları yapıldı. Fox News canlı yayınında konuşan Trump, Bidenın küstah sözlerine ilişkin, Erdoğan gibi birinci sınıf satranç oyuncusu olan yabancı liderlerden dolayı onlarla baş edecek, zihinsel olarak sıhhatli olmayan bir başkana sahip olamayız dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gibi “dünya çapında satranç oyuncusu” olan yabancı liderlerin olduğu bir dünyada Demokrat Başkan Adayı Joe Biden’ın “zihnen yetersiz” olduğunu savundu.Trump, Fox News kanalında yayınlanan bir programa telefonla katılarak, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Donald Trump, program boyunca farklı konularda eleştirdiği başkanlık yarışındaki Demokrat rakibi Biden’a dış politika alanında da sert eleştiriler getirdi.
Çok zeki dünya liderlerinin olduğu bir ortamda Biden’ın bu kişilerle baş edemeyeceğini savunan Trump, Biden için “zihnen bitmiş” yorumunu yaptı.

ABD Başkanı Trump, “Çok zeki insanlarla uğraşıyorsunuz. Bu ülkelerin dünya çapında satranç oyuncusu liderleri var, onları tanıyorum. Mesela, Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan. Bu durumda (Biden için) nerede olduğunu dahi bilmeyen ve bodrum katından çıkıp konuşamayan birine (başkan olarak) sahip olamazsınız.” ifadesini kullandı.
ABD Başkanı ayrıca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile iyi anlaştıklarını da vurgulayarak, bazı devlet başkanlarının kendisinden Erdoğan’ı aramasını istediklerini, çünkü Erdoğan’ın kendisini dinlediğini söylediklerini kaydetti.
Demokrat Başkan Adayı Biden’ın ocak ayında New York Times’ta yayımlandığı ortaya çıkan bir mülakatında Türkiye ile ilgili sarf ettiği sözler Ankara’nın sert tepkisini çekmişti.

İlgili Haber
‘D. Akdeniz’de Türkiye’nin haklı davasını anlattık’

İlgili Haber
Joe Biden’a tepki yağıyor! Darbe diyemediği için…

İlgili Haber
MHP lideri Bahçeli’den Joe Biden’a çok sert tepki

İlgili Haber
Joe Biden’ın skandal sözlerine tepki yağdı! ‘Oynanan oyunların itirafı niteliğinde’

İlgili Haber
Meclis Başkanı Şentop: Türkiye düşmanlığı daima kaybettirir

İlgili Haber
AK Parti Sözcüsü Çelik’ten Biden’ın skandal açıklamalarına tepki

İlgili Haber
Gürsel Tokmakoğlu’dan Joe Biden açıklaması: ABD seçimi yaklaştıkça dikkat çekecekler

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/dunya/trumptan-cumhurbaskani-erdogan-aciklamasi-birinci-sinif-satranc-oyuncusu-6283974 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

fourteen − 12 =