TT’den PİLOT’lara 1.2 milyon lira

0
10
TT’den PİLOT’lara 1.2 milyon lira

Türk Telekom’un teknoloji odaklı erken aşama girişimleri desteklemek amacıyla hayata geçirdiği PİLOT’un 8. dönem girişimleri belli oldu. Seçilen 8 ekibe toplam 1.2 milyon TL ile yatırım sağlayan Türk Telekom, iş birliği olanağı da tanıyor.

Türk Telekom’un, teknolojiye yaptığı yatırımlarla inovasyon ve girişimciliğe öncülük ettiğini belirten Türk Telekom Strateji, Planlama ve Dijital Genel Müdür Yardımcısı Barış Karakullukçu, şunları söyledi:“PİLOT’tan bugüne kadar 65 girişim mezun oldu. Girişimlere toplamda 4 milyon TL’nin üzerinde nakit desteği verdik. Destek verdiğimiz girişimler geçtiğimiz yıl 350 kişiye istihdam sağladı, 41 milyon TL ciro elde etti. Girişimlere verdiğimiz destekle ülke ekonomisine katkı sunmaktan dolayı çok mutluyuz. PİLOT kapsamında girişimlere yaptığımız yatırım miktarını önemli ölçüde artırdık. Her ekibe 150 bin TL desteğin yanı sıra güçlü bir mentor desteği de sağlıyoruz. Girişimlerin küresel çapta başarılara imza atmasını istiyoruz.”Mentor desteğiTürkiye’de özel sektör tarafından yürütülen ilk girişim hızlandırma programı olan PİLOT’un yeni dönemine seçilen ekipler, iş fikirlerini başarılı bir şekilde uygulayabilmek için 12 hafta boyunca sektör profesyonelleri ile başarılı girişimci ve yatırımcılardan oluşan Türk Telekom mentor ağından geri bildirim alacaklar.

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/ttden-pilotlara-1-2-milyon-lira-6271671 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

17 + four =