Tubadan eşit dünya mesajı

0
6
Tuba'dan eşit dünya mesajı

Tuba Büyüküstün, Dünya Kız Çocukları Günü’nde eşit dünya mesajı verdi. Oyuncu, “Kızlar her yerde Dünya’yı değiştirmeye devam ediyor” dedi

Tuba Büyüküstün, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’nde duygularını Instagram’dan dile getirdi. UNICEF İyi Niyet Elçisi olan oyuncu, “Kızlar her yerde Dünya’yı değiştirmeye devam ediyor. Korunma haklarını istiyorlar. Kızlar, erken yaşta evliliğe, cinsiyet ayrımcılığına, şiddete ve iklim değişikliğine karşı savaş veriyor” diye yazdı. Çocuklarla olan karesini paylaşan Büyüküstün, “Kız çocukları için neleri değiştirmek, hangi konularda onlarla birlikte sesinizi duyurmak istersiniz? Bunları UNICEF Türkiye hesabını etiketleyerek yazın. Birlikte herkes için daha eşit bir dünya yaratabiliriz” notunu düştü. Duygularını İngilizce de yazan oyuncu, takipçilerinden destek istedi.

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/cadde/tubadan-esit-dunya-mesaji-6327554 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

five × 1 =