Turizmciler destek istedi

0
9
Turizmciler destek istedi

Turizmciler ve Seyahat Acenteleri Platformu (TURSAPNET) Kurucu Moderatörü Cemal Kızıltan, yeni tip koronavirüs (Kovid19)  salgınının turizm sektörünü de etkilediğini belirterek, turizmciler ve seyahat acentelerinin desteklenmesi çağrısında bulundu.

Seyahat acenteleri yetkilileri, sorun ve taleplerini duyurmak amacıyla  bir araya geldi.Kızıltan, grup adına yaptığı açıklamada, 10 bini aşkın seyahat acentesi ve 100 binlerce turizmcinin, 40’tan fazla sektörü, doğrudan veya dolaylı desteklediğini kaydetti. Kızıltan, turizm şirketlerinin durumunu Turizm Bakanı Mehmet  Nuri Ersoy’la da paylaştıklarını aktardı.Turizm sektörüne destek çağrısında bulunan Kızıltan, talepleri arasında şunları saydı:“TÜRSAB üyelerine şirket başına 75 bin lira hibe verilmesi, devlet bankalarından ticari sicili uygun olan turizm şirketlerine bir sene ödemesiz, 36 ay vadeli ve düşük faizli KGF destekli kredi çıkartılması, turizm şirketlerinin 2021 yılı sonuna dek İŞKUR kısa çalışma ödeneği çerçevesinde desteklenmesi, Konaklama Vergisi  ve Turizm katkı payı uygulamasının 2021 sonuna dek ertelenmesi.”  

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/turizmciler-destek-istedi-6323680 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

20 − six =