Türk Deniz Kuvvetlerinden Bangladeş Donanmasına yardım eli

0
15
Türk Deniz Kuvvetleri'nden Bangladeş Donanmasına yardım eli

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Beyruttaki patlamada hasar gören Bangladeş Donanmasına ait bir geminin onarımının, Türk Deniz Kuvvetleri imkanlarıyla gerçekleştirileceğini bildirdi.

Bakanlık’tan yapılan açıklamada, “Beyrut’ta meydana gelen patlamada hasar gören dost ve kardeş Bangladeş Donanmasına ait Bns Bıjoy’un, TCG İnebolu tarafından yedeklenerek Türkiye’ye intikal ettirilmesine başlanmıştır. BNS Bıjoy’un gerekli onarımları, Türk Deniz Kuvvetleri imkanları ile yapılacaktır.” ifadelerine yer verildi.Beyrut’ta meydana gelen patlamada hasar gören dost ve kardeş Bangladeş Donanmasına ait BNS BIJOY’un TCG İNEBOLU tarafından yedeklenerek Türkiye’ye intikal ettirilmesine başlanmıştır.BNS BIJOY’un gerekli onarımları Türk Deniz Kuvvetleri imkânları ile yapılacaktır. pic.twitter.com/bNuIXo7mdd— T.C. Millî Savunma Bakanlığı (@tcsavunma) August 27, 2020

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/gundem/turk-deniz-kuvvetlerinden-banglades-donanmasina-yardim-eli-6291852 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

sixteen − four =