Türk Telekom’dan ilaç barkodu okuma

0
8
Türk Telekom’dan  ilaç barkodu okuma

Türk Telekom, ilaç prospektüslerine sesli ulaşmayı sağlayan bir uygulama başlattı. Türk Telekom’un, RxMediaPharma iş birliği ile görme engellilere yönelik sunduğu ilaç barkodu okuma özelliği ile 6 binden fazla ilacın kullanma talimatı kolayca dinlenebilecek. Yeni özellikle kullanıcılar, ilaç kutusunun üzerinde yer alan barkodları, Telefon Kütüphanesi uygulaması ana menüsündeki ilaç barkodu tanıma ikonunu etkinleştirerek açılan kameraya okuttuklarında, ilaçlara dair kullanım talimatı, yan etkileri, saklama koşulları gibi bilgilere kolayca ve başkasına ihtiyaç duymadan ulaşabilecekler.

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, “Türkiye’ye değer katacak projeler üretmek için çalışıyoruz. Teknolojiden herkesin ihtiyaçları doğrultusunda yararlanması bizim için çok önemli. Telefon Kütüphanesi uygulaması içerisindeki ilaç barkodu okuma özelliği ile görme engellilerin hayatını kolaylaştırabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Diğer yandan EyeSense ile onların yanında olmayı sürdürüyor, az gören çocuklarımız için yaptığımız Günışığı projemiz sayesinde çocuklarımızın geleceğine ışık olmak için çalışıyoruz” dedi.

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/turk-telekomdan-ilac-barkodu-okuma-6371760 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

18 − 12 =