Twitterdan Trumpın paylaşımına tartışmalı bilgi etiketi

0
9
Twitter'dan Trump'ın paylaşımına 'tartışmalı bilgi' etiketi

Sosyal medya platformu Twitter, ABD Başkanı Donald Trumpın Yüksek Mahkemenin Pennsylvania eyaletinde postayla kullanılan oyların kabul tarihini uzatmasına tepki gösterdiği paylaşımına, tartışmalı bilgiler içerdiği gerekçesiyle uyarı etiketi ekledi.

ABD’de bugün düzenlenecek başkanlık tartışmalarında postayla kullanılan oylara ilişkin tartışmalar devam ederken, Trump en kritik eyaletlerdeki oy prosedürlerine ilişkin bir paylaşımda bulundu.Yüksek Mahkemenin Pennsylvania’da posta pulu 3 Kasım’a kadar vurulan ancak oy merkezlerine 6 Kasım’a kadar ulaşan oyların kabul edileceği yönünde bildirdiği karara tepki gösteren Trump, “Yüksek Mahkemenin, Pennsylvania’daki oylar ile ilgili aldığı karar çok tehlikeli. Bu karar, yaygın ve kontrolsüz hileye izin verecektir ve hukuk sistemimizi baltalayacaktır. Ayrıca bu karar sokaklardaki şiddeti kışkırtacaktır. Bir şey yapılmalı.” ifadesini kullandı.Bunun üzerine Twitter, söz konusu paylaşıma, “Bu Tweette paylaşılan içeriklerin bir kısmı veya tümü tartışmalıdır ve bir seçime ya da başka bir toplumsal sürece katılma konusunda yanlış yönlendiriyor olabilir.” şeklinde uyarı etiketi ekledi.Twitter daha önce de Trump’ın seçimlere ilişkin yaptığı birçok paylaşımda, “yanlış bilgi” yaydığı gerekçesiyle uyarı etiketi koymuştu.

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/dunya/twitterdan-trumpin-paylasimina-tartismali-bilgi-etiketi-6345403 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 × five =