Ukraynada bir rehine krizi daha! El bombasıyla rehin aldı

0
7
Ukrayna'da bir rehine krizi daha! El bombasıyla rehin aldı

Ukrayna’da araç hırsızlığı şüphelisi, el bombasıyla üst düzey bir polis memurunu rehin aldı. Şüphelinin daha önce başka suçlardan hapis yattığı, talebinin tekrar hapse girmemek olduğu ifade edildi.

Ukrayna’nın Poltava kentinde araç hırsızlığı şüphelisi, el bombasıyla üst düzey polis memurunu rehin alarak bombayı patlatmakla tehdit etti.İçişleri Bakanı Yardımcısı Anton Gerashchenko, Facebook’ta yaptığı açıklamada, polis kuvvetlerinin, bir aracı kaçırdığından şüphelenilen adamın, el bombası çıkarıp memurlardan birini öldürmekle tehdit ettiğini söyledi.
Ukrayna medyası, şüphelinin talebinin hapse girmemek olduğunu duyurdu. Ukrayna medyasındaki habere göre, şüpheli Roman Skripnik, daha önce uyuşturucu satıcılığından hapis yattı.

KIEV’E GİDİYOR
Skripnik’in rehin aldığı polis memuru ile başkent Kiev’e doğru hareket ettiği, polis otomobillerinin de Skripnik’in kullandığı araca eşlik ettiği bildirildi.
13 KİŞİYİ REHİN ALMIŞTI
Salı günü gerçekleşen bir diğer rehini krizinde ise, yolcu otobüsünde 13 kişiyi uzun süre rehin tutan silahlı saldırgan Maksim Krivoş, taleplerinden birinin yerine getirilmesi sonrasında rehineleri serbest bırakarak teslim olmuştu.

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/dunya/ukraynada-bir-rehine-krizi-daha-el-bombasiyla-rehin-aldi-6266558 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

eight + eight =