Ülkelerden Türkiyeye deprem dolayısıyla taziye mesajı

0
8
Ülkelerden Türkiye'ye deprem dolayısıyla taziye mesajı

Arjantin, İzmirin Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki deprem nedeniyle Türkiyeye başsağlığı dileğinde bulundu. Öte yandan Bolivya Devlet Başkanı da İzmirde meydana gelen deprem nedeniyle Türkiyeye başsağlığı dileğinde bulundu. Japonya Başbakanı Suga Yoşihide, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gönderdiği mesajında, Türkiye’ye başsağlığı dileğinde bulundu.

Arjantin Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, depremde hayatını kaybedenler için başsağlığı ve yaralananların bir an önce iyileşmesi dileğinde bulunuldu.Açıklamada, “Arjantin hükümeti, merkez üssü Ege Denizi olan, çok sayıda ölüme, yaralanmaya ve maddi hasara yol açan deprem nedeniyle Yunanistan ile Türkiye halkları ve hükümetleri ile derin dayanışma içinde olduğunu ifade eder.” denildi.BOLİVYA DEVLET BAŞKANI’NDAN TÜRKİYE’YE DEPREM DOLAYISIYLA TAZİYE MESAJIBolivya’da 18 Ekim’de düzenlenen genel seçimleri ilk turda kazanan Luis Arce Catorca, İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen deprem nedeniyle Türkiye’ye başsağlığı dileğinde bulundu.Bolivya’da 8 Kasım’da Devlet Başkanlığı görevini üstlenmesi planlanan Arce, can ve mal kaybına sebep olan deprem sebebiyle Türkiye ve Yunanistan’a dayanışma mesajı verdi.Arce, açıklamasında “Şehirleri sarsan depremin sebep olduğu üzücü zamanda dayanışma içinde olduğumuz Türkiye ve Yunanistan’a başsağlığı diliyoruz.” ifadesini kullandı.JAPONYA BAŞBAKANI SUGA’DAN TÜRK HAKINA BAŞSAĞLIĞIJaponya Başbakanı Suga Yoşihide, İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen deprem nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gönderdiği mesajında, Türkiye’ye başsağlığı dileğinde bulundu.Suga mesajında, “Birçok insanın hayatını kaybettiği ve büyük hasarın meydana geldiği haberlerinden derin üzüntü duydum. Japonya hükümeti ve halkı adına, vefat edenlerin yakınlarına kalpten taziyelerimi, kazazedelere acil şifalarımı bildiririm.” ifadelerini kullandı.Ülkesinin de depremlerden büyük zarar gördüğünü anımsatan Suga, “Japonya ve Türkiye geçmiş depremlerde birbirlerini desteklemişlerdir. Türkiye bu güçlüğün üstesinden gelirken Japonya daima Türk halkıya beraberdir.” dedi.

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/dunya/ulkelerden-turkiyeye-deprem-dolayisiyla-taziye-mesaji-6344545 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

fourteen + 16 =