Ünlü profesöre veda

0
7
Ünlü profesöre veda

Bizim Lösemili Çocuklar Vakfı’nın kurucusu ve eski başkanı, Haliç Üniversitesi Kurucusu Prof. Dr. Gündüz Gedikoğlu önceki gün 93 yaşında yaşamını yitirdi.

Gedikoğlu dün sevenleri ve ailesi tarafından son yolculuğuna uğurlandı. Türk Pediatrik Hematoloji Derneği sosyal medya sayfasından Gedikoğlu için, “Ülkemizde çocuk hematolojisi ve onkolojisinin kurucularından, ilk çocuk kemik iliği nakil ünitesinin kurucusu, birçok öğrenci, uzman ve hocanın yetişmesinde emeği olan hocamızın başta ailesi olmak üzere sevenlerine, öğrencilerine, hastalarına ve tüm camiamıza başsağlığı diliyoruz” mesajı yayımladı. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1954 yılında mezun olan Prof. Dr. Gedikoğlu, kurucusu olduğu Haliç Üniversitesi’nde yapılan tören ve Zincirlikuyu Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verildi. 

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/gundem/unlu-profesore-veda-6299087 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

four × one =