Uzayda film çekme yarışı

0
9
Uzayda film çekme yarışı

ABD’li aktör Tom Cruise, Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) ile SpaceX’in sahibi Elon Musk’ın “uzayda çekilecek ilk film” için anlaşma yaptığı açıklanmıştı.

Rusya da uzayda film çekmek için yarışa katıldı. Rus uzay ajansı Roscosmos, uzayda çekilecek filmde oynayacak kadın oyuncuyu bulmak için seçmelere başladı. Tom Cruise’un film için 2021’de Uluslararası Uzay İstasyonu’na (ISS) gideceği belirtilmişti. “The Challenge” adlı Rus filminin seçilecek oyuncusunun da aynı dönemde Soyuz kapsülüyle ISS’ye gideceği açıklandı. Roscosmos’un başkanı Dmitry Rogozin’in filmin yapımcısı olduğu belirtilirken, ABD’nin mi yoksa Rusya’nın mı uzayda çekilecek ilk filme imza atacağı merak konusu. Rus genel yapımcı Alexey Trotsyuk, “Sıfır yerçekiminin üstesinden gelebilecek dayanıklı bir kadın oyuncu arıyoruz. Stüdyomuz ilk kez bu kadar zorlu bir görevle karşılaştı, bu yüzden sadece bir aktris değil, gerçek bir süper kahraman bulmamız gerekiyor” dedi. 

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/dunya/uzayda-film-cekme-yarisi-6348014 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

two × 2 =