Üzeri Kirli Diye Minibüste Koltuğa Oturtulmayan Çocuk Konuştu!

0
127
Üzeri Kirli Diye Minibüste Koltuğa Oturtulmayan Çocuk Konuştu!
Mersin’in Erdemli ilçesinde üstü kirli diye yolcu minibüsünde koltuğa oturtulmayan çocuk, yaşadıklarına üzüldüğünü söylemiş oldu.
Erdemli’de bir yolcu minibüsüne binen sadece üstü kirli olduğundan koltuğa oturtulmayan 12 yaşındaki Muhammed H., yaşamış olduğu o anları İHA muhabirine söyledi. Muhammed H., “Adam bana ‘işaret ettiğim yere otur’ dedi. Niçin dedim. ‘Elbisen kirli’ dedi. Bir şey olmaz dedim, parasını verdim dedim, fakat adam ısrar etti, illa yere oturmamı istedi. Ben de oturdum. O vakit da uykum geldi, yattım” dedi.

Tüm olan bitenin ‘değnekçi’ diye tabir edilen kişiyle gerçekleştiğini ifade eden Muhammed H., “Bu şahıs koltuğa oturduğum halde çağırdı, yere oturttu. Burada oturacaksın dedi. Elbisemin yağ bulunduğunu, kirli bulunduğunu söylemiş oldu. Parasını verdiğim halde niye bu şekilde yapmış oldu anlamadım. Bir karı da benim yerde fotoğrafımı çekmiş. Niye çekiyor ki, yanı boştu, yanına beni niye oturtmadı” diye konuştu.

“Ekmeğimi Arıyorum, Nerede İş Bulsam Gidiyorum”

Muhammet H., “Nerede iş bulsam orada çalışıyorum. Belirli bir yerde çalışmıyorum. Ekmeğimi arıyorum, nerede iş bulsam gidiyorum. Biz 4 kardeşiz. Ben en büyükleriyim. 6 senedir buradayım. Babam hasta, ameliyat oldu. Kendisi asansör ustası. Düştü, yaralandı, ameliyat oldu. 1 senedir çalışmıyor. Okula gidiyordum, 2 yıl okudum fakat 1 senedir gidemiyorum” dedi.

Bitkinlikten uyuduğunu, yaşadıklarının kendisini oldukça üzdüğünü dile getiren Muhammed H., okumak istediğini de söylemiş oldu. Ailesinin desteğe ihtiyacı bulunduğunu dile getiren Muhammed H., “Bana yardım eli uzatırlarsa okumak isterim. Babam kaza sonucu ameliyat olduğundan 1 senedir oturuyor. Bizlere yardım etseler oldukça sevinirim” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

four × one =