Vakıfbank Konut Kredisinde Rekor Kırdı

Konut kredisi kullanımı ülkemizde her geçen gün artıyor. En çok konut kredisi kullandıran banka ise Vakıfbank oldu. Banka, sektör ortalamasından 4 kat daha hızlı büyüme performansı gösterdi.

0
36

Konut kredisi kullanımı ülkemizde her geçen gün artıyor. En çok konut kredisi kullandıran banka ise Vakıfbank oldu. Banka, sektör ortalamasından 4 kat daha hızlı büyüme performansı gösterdi.

Vakıfbank Konut Kredisinde Rekor Kırdı

Vakıfbank konut kredisi kullandırımı kapsamında bu yılın ocak ile mayıs dönemlerinde rekor kırdı. Ocak döneminden bugüne kadar 450 binden fazla müşterisine konut kredisi kullandıran banka, çok sayıda müşterisinin hayalini kurduğu eve kavuşturdu. Yüzde 5,51’lik kredi kullandırım oranıyla da sektörün 4 kat üzerinde yer aldı. Konuyla ilgili açıklama yapan banka, bu sene içerisinde 3 milyar lira tutarından fazla ev kredisi kullandırdığını bildirdi.

Anında ve Hızlı Finansman Desteği

Eşit taksitli ödeme planlarından azalan ve artan taksit ödeme planlarına, eşit anapara ödeme planlarından kişiye özel olana kadar çeşitli türlerde geri ödeme imkanı sağlayan Vakıfbank, aynı zamanda da avantajlı faiz oranları uyguluyor. Banka şubeleri haricinde hızlı, online başvuru kanalları sunulup, müşterilerini yormadan hayallerini gerçekleştirmeye devam ediyor. Banka müşterileri SarıPAnjur ev kredisi kampanyasından yararlanmak istemeleri halinde, satın alacakları konut ilk aşamada ekspertiz raporu oluşturuluyor. Bu rapordaki evin değerinin ise yüzde 80’i kadar kredi imkanı sağlanıyor.

“İhtiyaca Yönelik Çözümler Üretmeye Devam Edeceğiz”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vakıfbank Genel Müdür Yardımcısı Muhammet Lütfü Çelebi, konut kredilerinde gösterdiklerini büyüme performanslarının sektör ortalamasının çok fazla üzerinde olduğunu, bu oranın ise yüzde 1,48’e tekabül ettiğini söyledi. Kendileri için asıl önemli olan noktanın müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda ürün ve hizmet sağlamak olduğun söyleyen Çelebi, bu doğrultuda sundukları kredi kampanyalarıyla da sektör ortalamasının üzerinde bulunduklarını, ilerleyen süreçlerde de hem konut sektörüne hem de diğer tüm sektörlere katma değerli destek vermeye devam edeceklerini söyledi. Bu kapsamda da farklı türlerde kampanyalar ve avantajlı fırsatlar sağlayacaklarını, ihtiyaca yönelik çözümler üreteceklerini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

6 − six =