Ve NASA açıkladı! Mars’a ilk insanlı uzay uçuşunda!

0
5
Ve NASA açıkladı! Mars’a ilk insanlı uzay uçuşunda...

Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA), Marsa düzenleyeceği ilk insanlı uzay uçuşunda Kızıl Gezegen’e neler göndereceğini açıkladı.

Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA), 2030’lu yılların sonunda Mars’a yolculuğa çıkacak astronotların yanlarında neler götüreceklerini ilk kez açıkladı. NASA’da görevli Chel Stromgren, Mars’a gönderilecek uzay aracında marul ve salatalık tohumu, bunun yanı sıra dondurucunun da olacağını söyledi. Stromgren aynı zamanda astronotların 3 yıl sürecek yolculukta hareket edebilecekleri geniş bir alana sahip olacaklarını da belirtti.10 TON AĞIRLIĞINDA İNSANLI UZAY ARACINASA’nın planına göre Kızıl Gezegen Mars’a 10 ton ağırlığında insanlı uzay aracı gönderilecek. NASA şu an için Mars’a yalnızca 1 ton ağırlığında araç gönderebilme kapasitesine sahip.

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/dunya/ve-nasa-acikladi-marsa-ilk-insanli-uzay-ucusunda-6300313 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

9 − 8 =