Yazar Asım Gültekin son yolculuğuna uğurlandı

0
6

Yalovada hayatını kaybeden, gazeteci, yazar ve eğitmen Asım Gültekinin cenazesi, Amasyanın Taşova ilçesinde toprağa verildi.

Taşova Merkez Camisi’nde ikindi namazının ardından kılınan cenaze namazına, Gültekin’in ailesi ve yakınlarının yanı sıra Taşova Kaymakamı Mustafa Berk Çelik, Belediye Başkanı Bayram Öztürk, protokol üyeleri, bazı şair ve yazarlar ile vatandaşlar katıldı.Cenaze namazından sonra Gültekin’in naaşı, Doğu Mahallesi Mezarlığı’nda defnedildi.
Öte yandan Gültekin’in arkadaşlarının yer aldığı gruptan çizer Ahmet Altay, buradaki bir kafenin duvarına Gültekin’in karikatürünü çizerek, “O dergi bir gün çıkacak, Amasya’nın yiğit evladı” ifadesini yazdı.

Evli ve iki çocuk babası Gültekin, birçok kültürel çalışmaya imza attı ve uzun yıllar Türkiye Dergiler Birliğinin başkanlığını üstlendi.
Gültekin, birçok derginin yayın hayatına başlamasına da öncülük etmişti.
 

İlgili Haber
Yazar Asım Gültekin hayatını kaybetti

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/gundem/yazar-asim-gultekin-son-yolculuguna-ugurlandi-6266890 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

seven − three =