Yeni girişimlere 450 bin dolar destek

0
5
Yeni girişimlere 450 bin dolar destek

İdacapital tarafından geliştirilen, Akiş GYO ve Akkök Holding işbirliğiyle yürütülen ‘Innovate21st Yatırım ve İvmelendirme Programı’ kapsamında finalistler belirlendi. Program sonunda seçilen startup’lara 450 bin dolarlık destek sağlanacak.

Program kapsamında 90’ın üzerinde başvuru arasından seçilen ve sektöre yeni bir soluk getirebilecek 9 girişim finalde, şirket üst yönetimi ile yerli ve yabancı uzmanların oluşturduğu danışma kuruluna sunum yaptı. Program neticesinde ise AKİŞ GYO tarafından, 2020 hedefleriyle paralel olarak kozmetik sektöründe artırılmış gerçeklik üzerine çalışan Pulpo AR, lojistik ve depolama alanında pazar yeri mantığıyla hizmet veren Park Palet ve Navlungo girişimleri seçildi.AKİŞ GYO Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Gökşin Durusoy, “Gelişme payı yüksek alanlara, girişimlere yatırım veya onlarla iş birliği olanaklarını değerlendirebilmek amacıyla bu programı başlattık” dedi.

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/yeni-girisimlere-450-bin-dolar-destek-6323703 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 + 19 =