Yılanı boynuna sarıp otobüse bindi!

0
9
Yılanı boynuna sarıp otobüse bindi!

Akıllara durgunluk veren olay, İngilterenin Manchester kentinde yaşandı. İsminin açıklanmasını istemeyen bir adam, yılanı boynuna ve yüzüne sararak otobüse bindi.

İngiltere’nin Manchester şehrinde bulunan Swinton bölgesinde bir kişi boynuna doladığı yılanı maske gibi kullanarak otobüse bindi. Kimliğinin açıklanmasını istemeyen olaya tanıklık eden yolculardan biri olay anını anlatırken, “Çok eğlenceliydi. Yılanın korkuluklar üzerinde süründüğünü görene kadar adamın garip bir maske taktığını düşünmüştüm ve yılan ise diğer yolcuları hiç rahatsız etmedi” İfadelerini kullandı.Bölge Ulaştırma Sözcüsü yaptığı açıklamada, “Devlet tarafından yapılan açıklamada yüzü korumak için tıbbi maskenin zorunlu olmadığını ve yolcuların kendi maskelerini üretebileceğini veya bandana, atkı gibi uygun kıyafetleri kullanabileceklerini açıkça belirtiliyor. Ancak bu açıklamanın yılan derisi kullanmaya izin verdiğini düşünmüyoruz, özellikle deri halen yılanın üzerindeyken” ifadelerini kullandı.İngiltere’de geçtiğimiz aylarda korona virüs nedeniyle toplu taşımada maske kullanılması zorunlu hale getirilmişti.

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/dunya/yilani-boynuna-sarip-otobuse-bindi-6308821 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

15 − four =