Yunan askerinin ateş açıp, 3 kişiyi yaraladığı teknenin görüntüleri ortaya çıktı

0
11

Muğlanın Marmaris ilçesi açıklarında, dün, Yunan Sahil Güvenlik botundan açılan ateş sonucu bir motoryattaki 2 Türk ile Suriye uyruklu 1 kişinin yaralandığı olay sonrasında çekilen görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde batan motoryatın Sahil Güvenlik Marmaris Grup Komutanlığı tarafından hücum botu ile çekilmesi ve yaralı olarak kurtarılan 2 Türk vatandaşının fotoğrafı yer aldı.

Haberin Tüm FotoğraflarıSahil Güvenlik Marmaris Grup Komutanlığı’na, geçen 11 Ağustos’ta saat 03.40’ta içinde 2’si Türk ve 1 Suriyeli’nin bulunduğu tekneye, ilçenin 7.2 deniz mili açığındaki Yunanistan’ın Rodos Adası açıklarında ateş açıldığı ihbarı geldi. Bölgeye 112 Acil Servis ekibi, 4 Sahil Güvenlik botu, 1 Sahil Güvenlik Dalış Timi sevk edildi. Olayda kolu kırılan Suriyeli ile 1’inin durumu ağır 2 Türk vatandaşı kurtarılıp, Marmaris’e getirildi.İlk müdahaleleri Sahil Güvenlik botunda yapılan yaralılar, burada hazır bekletilen ambulanslarla Marmaris Devlet Hastanesi’ne kaldırılıp, tedaviye alındı. Yaralılardan ayaktaki tedavisinin ardından taburcu edilen Suriye uyruklu Muhammed Abdo Kedura (21) Sahil Güvenlik tarafından gözaltına alındı. Açılan ateş sonucu yüzünde plastik mermi ile hafif yaralandığı öğrenilen Oğuzhan Türkcan (46) ise ilk müdahalesini ardından Muğla Devlet Hastanesi Plastik Cerrahi Servisi’ne sevk edildi. Ağır yaralanan Tarhan Yaşlı ise (36) Marmaris Devlet Hastanesi’nde kaldırılarak, tedaviye alındı. İsabet eden mermiler nedeniyle su alan teknenin ise Sahil Güvenlik ekipleri tarafından yedeklenmek istenirken battığı belirtildi.Batan motoryatın Sahil Güvenlik Marmaris Grup Komutanlığı tarafından hücum botu ile çekilmesi ve yaralı olarak kurtarılan 2 Türk vatandaşının fotoğraflarının görüntüleri ortaya çıktı. Savcılığın yaşanan olayla ilgili soruşturması sürüyor.”BU TACİZLER SÜRERSE DEĞİŞEBİLİR”Yunanlıların Türk tekneye ateş açmasını CNN Türk’ten Uğur Önver’e değerlendiren Dr. Eren Güçlüer, ‘Bu Yunanistan’ın krizi tırmandırma gayreti’ dedi.Merkezi komutanlıklardan emir almadan ateş açılamayacağını belirten Güçlüer, ‘Askerler değil Yunan hükümeti sorgulanmalı. Bu tacizler sürerse angajman değişebilir’ dedi.Türkiye’nin bir stratejinin geliştireceğini aktaran Güçlüer, ‘Yunanistan’ın bu hareketleri Yunanistan’ın gücünü sağlamıyor. Aramızdaki çok büyük bir fark var. Yunanistan uluslararası baskıya oynuyor’  dedi’ İlgili Haber Bakan Soylu isyan etti: ‘Yaptıkları insanlık dışı’ İlgili Haber Yunanistan çırpınıyor, savaş uçakları havalanıyor! İlgili Haber Ege’de Yunan tacizi! Bakan Soylu isyan etti: ‘Yaptıkları insanlık dışı’ İlgili Haber Tükiye’den okul kapatan Yunanistan’a sert tepki

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/gundem/yunan-askerinin-ates-acip-3-kisiyi-yaraladigi-teknenin-goruntuleri-ortaya-cikti-6280255 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 × two =