Zıpkınla dalış yapan gemiciden biri öldü, diğeri kayboldu!

0
21
Zıpkınla dalış yapan gemiciden biri öldü, diğeri kayboldu!

Muğla’nın Marmaris ilçesinde zıpkınla balık avlamak için dalış yapan iki gemiciden Ayhan Kemerin cesedine ulaşıldı. Sahil Güvenlik ekipleri kayıp diğer gemicinin bulunması için bölgede aramakurtarma çalışmalarını sürdürüyor.

Marmaris’in Bozburun Mahallesi açıklarındaki Bozukkale mevkiinde demirli ‘Lorient’ isimli gulet teknede gemici olarak çalışan Ayhan Kemer ve usta gemici Ünal Aydın, dün saat 22.00 sıralarında, teknedeki başka bir gemici tarafından lastik botla zıpkınla balık avlamak için Bozukkale Koyu çıkışına bırakıldı. ​Ancak, aradan geçen 4 saate rağmen 2 gemici sudan çıkmayınca, teknenin kaptanı saat 01.59’da 112 Acil Çağrı Merkezi’nden yardım istedi. İhbar üzerine bölgeye 02.25’te intikal eden Sahil Güvenlik ekipleri, arama kurtarma çalışması başlattı. Bölgeye, günün ilk ışıklarıyla birlikte 1 dalış timi ile 1 Sahil Güvenlik botu da takviye olarak gönderildi.

Saat 06.30 sıralarında iki gemicinin dalış yapmak için bırakıldıkları bölgenin yakınında ceset bulundu. Gemi kaptanı tarafından yapılan teşhiste, cesedin gemici Ayhan Kemer’e ait olduğu belirlendi. Kayıp diğer gemici Ünal Aydın’ı ise arama kurtarma çalışmaları sürüyor.
CESEDİ ADLİ TIP KURUMUNA GÖNDERİLDİ
Ayhan Kemer’in cesedi Marmaris Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Acı haberi alan Kemer’in babası ve eniştesi de hastaneye geldi. Buradaki ön incelemenin ardından bekar olan Kemer’in cesedi otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi.

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/gundem/zipkinla-dalis-yapan-gemiciden-biri-oldu-digeri-kayboldu-6263630 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

18 − six =