Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, faiz oranları ne kadar oldu? 2020 Kamu Bankası taşıt ve konut kredisi faizleri

0
5
Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, faiz oranları ne kadar oldu? - 2020 Kamu Bankası taşıt ve konut kredisi faizleri

Konut kredisi ve taşıt kredisi faiz oranları ile ilgili yapılan indirimler devam ediyor. Kredi kullanmak isteyen kişiler kendileri açısından en uygun kredi seçeneğine ulaşmak istiyor. Peki, hangi banka ne kadar indirim yaptı? İşte bankaların ihtiyaç taşıt konut kredisi faiz oranları…

Konut kredisi faiz oranları düşürüldü. Bankalar yaşanan pozitif gelişmeler sonrası kredi faiz oranlarında indirime gitti. Birçok banka tarafından yapılan faiz indirimleri ile vatandaşlara ev almanın yolu açılıyor. İşte bankaların konut kredisi faiz oranları…GÜNCEL KREDİ FAİZ ORANLARIKonut kredisi, taşıt kredisi, sosyal hayat kredisi ve tatil destek kredisi olarak yeni kredi paketi yayımlayan devlet bankaları, 0,64’den başlayan oranlarla kredi kullandıracak. Konut kredisi için 12 ay ödemesiz olmak üzere 15 yıla kadar 0,64 faiz imkanı tanıyacak olan Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank, tüm bu detayları kamuoyu ile paylaştı.Birinci el/sıfır veya ikinci el konut alımlarında düşük faiz oranı ve 12 aya kadar ödemesiz dönemi olan 15 yıla varan vade ile finansman imkanı sunulacak.Müşteri başına verilebilecek kredi miktarı İstanbul, Ankara ve İzmir’de krediye konu olacak konutlar için 750 bin TL, diğer şehirler için ise en fazla 500 bin TL’ye kadar kredi kullandırılabilecek.

Bu kapsamda birinci el/sıfır konutlar için azami 12 ay ödemesiz dönemli, 15 yıla kadar vade ve aylık %0,64 faiz oranı ile finansman imkanı sunulacak.ÖRNEK KONUT KREDİSİ ÖDEME TABLOSU Kredi Tutarı (TL)100.000Kredi Vadesi (Ay)180Taksit Tutarı (TL)937Toplam Geri Ödeme (TL)168.709İkinci el konutlar için azami 12 ay ödemesiz dönemli, azami 15 yıl vade ve aylık %0,74 faiz oranı ile finansman imkanı sunulacak.
Kredi Tutarı (TL)100.000Kredi Vadesi (Ay)180Taksit Tutarı (TL)1.007Toplam Geri Ödeme (TL)181.285
Konut Kredisi başvuruları 2 Haziran’dan itibaren şubelerde yapılacak.Taşıt kredisi, tüketici kredisi ve tatil kredisi için de paketler yayımlayan kamu bankaları, bu kredilerin kullanımını 5 Haziran tarihi itibariyle sağlayacak

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/gundem/ziraat-bankasi-halkbank-vakifbank-faiz-oranlari-ne-kadar-oldu-2020-kamu-bankasi-tasit-ve-konut-kredisi-faizleri-6225617 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 + two =