Zorlu Enerji 6’ncı raporunu yayınladı

0
24
Zorlu Enerji 6’ncı raporunu yayınladı

Geleceğin akıllı enerji sistemlerini hayata geçirmek üzere sürdürülebilirliği iş modelinin merkezinde konumlandıran Zorlu Enerji, sürdürülebilirlik kurulu öncülüğünde, Global Reporting (GRI) Küresel Raporlama İnisiyatifi Standartları ile uyumlu 6’ncı Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınladı.

‘Çevre’ye öncelikZorlu Enerji CEO’su Sinan Ak, “Tüm faaliyet ve yatırımlarımızı, doğal kaynakların korunmasını ve çevresel etkilerimizin azaltılmasını öncelikleyen çevre politikamız çerçevesinde yürütüyoruz” dedi. Zorlu Enerji, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları içinde yer alan 5 numaralı hedef toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması ve 10 numaralı hedef eşitsizliklerin azaltılmasına hizmet eden programıyla iş dünyasında konunun anlaşılmasına liderlik etmeyi amaçlıyor. Bu süreçte çeşitli projeler ve iş birliklerine imza atan şirketin çalışmalarına Sürdürülebilirlik Raporu’nda yer veriliyor.2009 yılından bu yana 2 yılda bir yayınlanan rapor; Zorlu Enerji’nin, 2018 – 2019 yılları arasında, iklim krizi ile mücadele, karbon emisyonlarının azaltılması, kaynakların sürdürülebilir şekilde kullanılması, sosyal yönetişim, enerji verimliliği ve enerji arz güvenliği konuları çerçevesindeki tüm çalışmalarını kapsıyor.

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/zorlu-enerji-6nci-raporunu-yayinladi-6323702 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

8 + fifteen =